Keevitustööd

Mis on keevitus?

Tere tulemast Silbermetal OÜ blogisse! Selles esimeses postituses selgitame, mis on keevitus ja miks see on nii oluline paljudes tööstusharudes, ehituses ja mujal. Olgu teil vaja teha metallkonstruktsioone või parandada olemasolevaid, on keevitusprotsessid hädavajalikud tugevate ja vastupidavate ühenduste loomiseks.

Keevituse põhitõed

Keevitus on protsess, mille käigus ühendatakse kaks metalli tükki, kuumutades neid kõrgel temperatuuril, millele järgneb sulametalli lisamine. Keevitusprotsesside abil luuakse tugev ja vastupidav metallkonstruktsioon, mis suudab taluda erinevaid koormusi ja stressi. Keevitust kasutatakse laialdaselt paljudes valdkondades, sealhulgas ehituses, autotööstuses, laevaehituses, energeetikasektoris ja paljudes teistes tööstusharudes.

Erinevad keevitusmeetodid

Keevitamiseks on olemas mitmesuguseid meetodeid, millest mõned on:

 • Kaarekeevitus: Elektroodi ja töökoha vahel tekib kaar, mis sulatab metalli ja moodustab ühenduse. See on üks levinumaid keevitusmeetodeid.
 • Gaaskeevitus: Kasutatakse gaasi, et luua kuumus, mis sulatab metalli. See on teine levinud keevitusmeetod.
 • TIG-keevitus (tungsten inert gas): Täppiskeevitusmeetod, mis kasutab volfram elektroodi ja inertgaasi kaitsekihti.
 • MIG/MAG-keevitus (metal inert gas/metal active gas): Pideva traadi abil toimuv keevitusprotsess, mis kasutab inert- või aktiivgaasi kaitsekihti.

Valitud meetod sõltub erinevatest teguritest, nagu metallide tüüp, materjalide paksus ja töö keerukus.

Ohutus keevitustöödel

Keevitustööde ohutus on äärmiselt oluline, kuna keevitusprotsessid võivad põhjustada tõsiseid vigastusi või kahjustusi, kui neid ei tehta korrektselt. Mõned olulised ohutusnõuded hõlmavad:

 • Õige isikukaitsevahendite (IKV) kasutamine, nagu keevitusmaskid, kindad ja kaitseriietus.
 • Tööruumi hea ventilatsioon gaaside ja suitsu eemaldamiseks.
 • Töökoha puhastamine ja korras hoidmine, et vältida komistamis- ja kukkumisohte

Keevitustööde kvaliteedikontroll

Keevitusliidete kvaliteedi tagamine on oluline, et vältida konstruktsiooni ebaõnnestumist või kahjustamist. Kvaliteedikontrolli protseduurid hõlmavad:

 • Visuaalne kontroll: Keevitaja vaatab liidet silmaga, et avastada ilmseid defekte.
 • Röntgen- või ultraheliuuring: Need meetodid võimaldavad kontrollida keevitusliidet sisemiste defektide suhtes.
 • Surveproovid: Kontrollige keevitusliidet lekkekindluse suhtes, rakendades survet ja jälgides lekkeid.

Silbermetal OÜ pakutavad keevitusteenused

Silbermetal OÜ on pühendunud kvaliteetsete keevitustööde pakkumisele, mis vastavad teie vajadustele ja eelarvele. Meie kogenud meeskond oskab töötada erinevate metallidega ja kasutada erinevaid keevitusmeetodeid, et tagada parim tulemus. Pakume erinevaid keevitustöid, sealhulgas:

 • Konstruktsioonide keevitamine
 • Torude ja mahutite keevitamine
 • Autode ja masinate keevitusremont
 • Erinevate metallide keevitamine (näiteks roostevaba teras, alumiinium jne.)

Kokkuvõte

Keevitus on protsess, mida kasutatakse laialdaselt paljudes tööstusharudes ja valdkondades, et luua tugevaid ja vastupidavaid metallkonstruktsioone. Erinevate keevitusmeetodite ja ohutusnõuete tundmine on oluline osa keevitaja tööst. Silbermetal OÜ pakub laia valikut keevitusteenuseid, et rahuldada teie vajadusi ja eelarvet. Jälgige meie blogi, et saada rohkem teavet keevitustööde ja seotud teemade kohta!

Lõpetuseks soovime teid tervitada meie blogis ja loodame, et leiate siit kasulikku teavet keevitustööde kohta. Kui teil on küsimusi või vajate meie teenuseid, võtke meiega julgelt ühendust!

Leave a Comment